CityBreak

Wroclove

...przyciąga turystów. To jedna z bardziej atrakcyjnych destynacji turystycznych w Europie. To znaczący ośrodek kulturalny i biznesowy, coraz bardziej umacniający swoje znaczenie globalne. My przygotowaliśmy subiektywny ranking miejsc, które naszym zdaniem trzeba zobaczyć w stolicy Dolnego Śląska.

Polecamy
Polecamy

Polecamy

Hala Stulecia
Obowiązkowy punkt odwiedzin w mieście. Obiekt na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Budynek hali to najpopularniejszy przykład wrocławskiego modernizmu. Hala sąsiaduje z innymi popularnymi atrakcjami turystycznymi Ogrodem Japońskim, Fontanną Multimedialną i ZOO.

https://halastulecia.pl


Afrykarium
Unikatowy w skali światowej kompleks ekosystemów wodnych Czarnego Lądu. Ocenarium znajduje się na terenie ZOO Wrocław.

https://zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html


Góra Ślęża
Najwyższy szczyt Przedgórza Sudeckiego, inaczej nazywany Górą Sobótka. 717,5 m.n.p.m szlaków turystycznych pieszych i rowerowych dla wszystkich, oddalony 30km od Wrocławia.

https://www.sleza.sobotka.pl

Jeszcze więcej?
Jeszcze więcej?

Jeszcze więcej?

Hydropolis
Nowoczesne centrum edukacyjne i wystawiennicze w zrewitalizowanym XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej. Jedyny taki obiekt w Polsce, w całości poświęcony wodzie. Wielokrotnie wyróżniony i nagrodzony w kategoriach najlepszego produktu turystycznego, modernizacji obiektu zabytkowego, inicjatywy edukacyjnej, atrakcji dla dzieci oraz funkcji eventowej.

https://hydropolis.pl


Most Rędziński
We Wrocławiu jest ponad 130 mostów, w tym sławny Milienijny, Tumski, Grunwaldzki, Piaskowy…Ale Most Rędziński nad Odrą jest czwartym co do wielkości na świecie mostem betonowym oraz najdłuższym żelbetowym mostem podwieszanym w Polsce, z najwyższym 122m pylonem. Jego charakterystyczna, rozpoznawalna architektura jest częścią współczesnego Wrocławia.

https://visitwroclaw.eu/en/place/redzinski-bridge